Olomoucká škola astrologie
 
O nás
Novinky
Kurzy
Astrologické a psychologické poradenství
Písemné vypracování horoskopu
Zajímavosti
Naše knihy
Astrologicný program Johannes
Ukázky z knih a kurzů
Ke stažení
Spřízněné stránky
Kontakt
Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

tel.: 608 426 823
tel.: 608 230 237

Předpověď na rok 2012   Co všechno se splnilo z loňské předpovědi?
   Astroložka Ida Myslikovjaná:
   Když jsem na samém začátku ledna loňského roku předpovídala v Olomouckém deníku, co rok 2011 přinese, mluvila jsem v souvislosti se vstupem Urana do násilného znamení Berana o eskalaci napětí na Blízkém východě a patové situaci v Afghánistánu. To se vše naplnilo vrchovatou měrou. Pro ilustraci jsem použila na stránkách Olomouckého deníku horoskop na přesný vstup Urana do znamení Berana. Datum uvedeného horoskopu je skoro na den totožné s katastrofou v japonské jaderné elektrárně Fukušima, kterou zasáhlo tsunami vyvolané podmořským zemětřesením. Tušila jsem, že by Uran mohl přinést nějakou přírodní katastrofu, ale že by se to mohlo odehrát v tak dramatické podobě, to jsem si opravdu nechtěla připustit. Psala jsem také, že mi astrologické konstelace na rok 2011 připomínají stav oblohy z roku 1930 a 1931 minulého století, tedy období nejhlubší hospodářské krize, ale doufala jsem, že se tato moje slova nenaplní. Bohužel slova jako krize, finanční krize či krize eurozóny se opakovaly v tomto roce neustále.

   Konec světa? V roce 2012 určitě ne
   Jaký bude rok, do kterého jsme právě vstoupili? Přesně 23. ledna 2012 začíná čínský Nový rok - rok Vodního Draka. Podle astroložky Idy Myslikovjanové, která společně s manželem vede Olomouckou školu astrologie, sice může přinést nový, svěží vítr do mnoha oblasti, ale revolty, nepokoje a neklid. Rok Draka vytváří i nové možnosti pro podnikání, nové impulsy a nové vztahy. Je to ofenzivní znamení, které nerado uzavírá kompromisy. „Pozitivní zpráva je, že konec světa ani žádná jiná apokalypsa, kterou se někteří lidé snaží strašit či vyvolávat paniku, se zcela jistě konat nebude,“ uklidňuje astroložka.

   Napětí ve světě ještě zesílí
   Přesto to nebude rok jednoduchý, protože napěťové tendence z loňského roku nejenže přetrvávají, ale ony se dokonce ještě zesilují. Uran v Beranu bude v napěťovém aspektu na Pluta v Kozorohu, ale tyto vlivy by se mohly vyostřit až spíše ve druhé polovině roku 2012. „Výsledkem by mohla být lokální válka mezi dvěma blízkovýchodními státy, ale vyloučena není ani válka jinde ve světě. Přestože se Evropa do podobných konfliktů již dlouho nezapojovala, v tomto roce reálně hrozí, že by do něčeho podobného v roce 2012 zatažena být mohla,“ četla z astrologické konstelace.
   Už před lety astroložka upozorňovala na to, že až jednou vstoupí Pluto do zemitého znamení Kozoroha, může to přinést tendence vlád směrem k totální kontrole obyvatelstva. „Tyto tendence se budou rok od roku objevovat v čím dál větší míře a nevyhnou se ani západním demokraciím. Záminkou mohou být násilnosti způsobené provokatéry při sociálních nepokojích, které začnou pravděpodobně již v jarních měsících, více však ve světě než u nás. Může přijít omezení základních lidských práv a svobod za účelem větší bezpečnosti obyvatel. Bude se pak mluvit o policejní zvůli, či policejním státu. V některých zemích, dokonce i tam, kde bychom to nečekali, se mohou objevit přísná opatření, v krajních případech až diktátorské tendence,“ prognózovala Ida Myslikovjanová.
   O změnách, které mohou přinést neklid, by podle astroložky mohl vypovídat i pohyb stálic, k němuž v této době na obloze dochází. Jedna ze čtyř královských stálic – Regulus, přezdívaná „malý král“, se přesouvá ze znamení Lva do znamení Panny. „K tomu v podstatě již došlo ke konci roku 2011. Někteří světoví astrologové v této souvislosti dokonce mluví o přesunu centra světové moci. Přestože si toto sama tak úplně nemyslím, svědčí i tento pohyb o tom, že rok 2012 bude rokem výrazných změn, posunů a mocenských střetů,“ uvedla.
   Letošní rok nás podle hvězd může překvapit i státními či vojenskými převraty ve světě nebo nečekanými násilnými zvraty, vyloučeny nejsou ani pokusy o atentáty na politické činitele. To může vyvolat nečekanou změnu politického kurzu v některých zemích a nové rozložení sil. Nouze nebude ani o nacionální a xenofobní tendence. „Ve světové politice se objeví řada nových osobností, které pak budou udávat světové politice zcela jiný tón, než tomu bylo dosud. Mám pocit, že se toho za tento rok změní tolik, že se budeme muset naučit myslet zcela jinak, zaujmout nové postoje a uvažovat v jiných dimenzích s novou odpovědností,“ popisovala astroložka.
   V první polovině roku – do začátku července se bude Mars pohybovat znamením Panny, což podle astroložky může přinést napětí, nepokoje, silná slova v proslovech řečníků. „Svými negativními vlivy bude Mars zasahovat zejména pohyblivá znamení Ryb, Blíženců a Střelce. Pro tato znamení se situace zklidní teprve ve druhé polovině roku,“ sdělila Ida Myslikovjanová.
   Přesně 5. října vstoupí Saturn do znamení Štíra, což může předznamenat řadu problémů převážně ekonomického charakteru. „To se odrazí v životě jednotlivců, rodin, ale především větších firem. Nejeden otřes zažije v tomto roce finanční a bankovní sektor, zvláště ve světě, mohou začít padat kurzy akcií některých velkých podniků a finančních institucí. Mohou se objevit obdobné tlaky, k jakým došlo v době finanční krize před čtyřmi lety, což lidem na jistotě nepřidá. Stejně tak některé, zvláště velké firmy, mohou mít problémy s vývozem svých produktů, jiné budou zase fungovat ze své podstaty. To vše bych situovala spíše do třetí čtvrtiny roku 2012. Konec roku tentokrát vůbec klidný nebude,“ uvedla.

   Mohou přijít další vlny kritiky
   Astroložka se pustila i do vnitřní politické situace. Vláda by si podle ní měla uvědomit, že šrouby nelze příliš utahovat, aniž by to vyprovokovalo vlnu nespokojenosti. Pro různé sektory budou chybět peníze. „Premiér Petr Nečas, který nebude mít i v tomto roce o různé krizové situace nouzi, by však mohl tyto nepříjemnosti zvládat dobře a s chladnou hlavou. Spíše než rozpory v koalici, která pravděpodobně bude v roce 2012 soudržná, očekávám akce odborů, demonstrace a kritiku, či výpady levicově orientovaných politiků, kteří se budou moci znovu opřít o nespokojenost mnoha lidí, kteří se dostanou do ekonomických tlaků. Co se týče eurozóny, měli bychom se držet Německa, Francie a dalších států, i když nás to zřejmě bude něco stát. Anglie si půjde svým vlastním směrem,“ předpovídá Myslikovjanová.

   Příznivě zapůsobí solidarita
   Není však třeba, abychom se budoucnosti báli. V roce 2012 se podle hvězd objevuje ještě další, tentokrát pozitivní posun, a tím je vstup planety Neptun do znamení Ryb, kde Neptun pobude po dobu zhruba 13 let. „Neptun je planeta, která Rybám vládne, takže se bude vlastně nacházet v domácím prostředí. Tuto konstelaci opravdu nevidím špatně, protože může mezi lidmi přinést vlnu nové solidarity, která se postupně začne rozvíjet. Stejně tak pozitivně se může Neptun projevit i tím, že člověk 21. století, který zjistí, že materiální jistoty jsou vlastně velmi nejisté, se může přiklonit více k duchovním aspektům života a k alternativním přístupům, což ve své podstatě může dát lidstvu nový smysl,“ míní astroložka.

   A kterým znamením se bude letos dařit a která naopak mohou pocítit nejvíc nadcházející vlivy?
   Rok 2011 nepřál moc lidem ve znamení Berana. Přestože si Berani obvykle problémy příliš nepřipouští, byli celý minulý rok pod velkým tlakem. To bohužel ještě nekončí ani v roce 2012 a kulminovat to v nějaké podobě může v srpnu. Úleva pro Berany přijde až na podzim, kdy se jejich životní situace zase začne stabilizovat. Od října naopak nemusí být situace příznivá zejména pro Býky a Štíry. V první polovině roku 2012 se však Býkům, Štírům, ale i Kozorohům, Rakům a Pannám bude docela dařit, druhá polovina zase bude přát zejména Blížencům, Vodnářům a Vahám. Na tomto místě ovšem musím zdůraznit, že se jedná jen o přibližné vlivy a že bez skutečné znalosti přesného narození konkrétního člověka jsou to jen velmi obecné odhady, které nemusí mít s realitou nic společného.

Copyright © 2008 Michal Hanusek