Olomoucká škola astrologie
 
O nás
Novinky
Kurzy
Astrologické a psychologické poradenství
Písemné vypracování horoskopu
Zajímavosti
Naše knihy
Astrologicný program Johannes
Ukázky z knih a kurzů
Ke stažení
Spřízněné stránky
Kontakt
Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

tel.: 608 426 823
tel.: 608 230 237

Předpověď na rok 2013   Rok, který máme před sebou, bude do jisté míry pokračovat v trendech, které nastolil už rok předešlý. Podle čínské astrologie se jedná o rok Vodního Hada. Podíváme-li se do minulosti, rok Hada nebyl nikdy úplně klidný. Čínský Had je známý svou vychytralostí, ale i neústupností. Je to doba jako stvořená k výrazným politickým činům, ale i státním převratům, revolucím a změnám mocenských struktur. Obvykle činy, které měly své počátky v předchozím roce Draka, v roce Hada kulminují.
   Dá se tedy říct, že to opět nebude rok jednoduchý, protože neslibuje přílišné zlepšení ekonomických podmínek, spíše naopak. Tomu, že i nadále bude vyvíjen tlak na ekonomickou situaci lidí, by mohl nasvědčovat průchod Saturna znamením Štíra. Saturn je planeta, která je zodpovědná za těžkosti, komplikace, problémy a nejrůznější nepříjemnosti a jeho průchod Štírem může ještě přinést nějakou krizi, co se týká finančnictví. Tyto ekonomické tlaky by v nějaké podobě mohly gradovat na konci dubna nebo v květnu, kdy se na obloze Saturn dostane do opozice s planetou Mars. Mars, který je v astrologii považován vedle Saturna za druhého škůdce, bude v tuto dobu v Býku. Nakupení planet v Býku (kromě Marse zde bude i Slunce, Merkur a Venuše) v napěťovém aspektu na Saturn by mohlo nějak zahýbat ekonomickou situací. Navíc 25. dubna bude zatmění Luny, které se spojí jak s Marsem, tak se Saturnem, a vzápětí nato – 10. května bude zatmění Slunce. Tato dvě zatmění by mohla přinést nějakou výraznou událost do ekonomického světa. Samozřejmě neprojevilo by se to přesně v tyto dny, ale v tomto období může něco přijít kdykoli v rozmezí několika týdnů.
   Tomu, že se nebude jednat o klidný rok nejen u nás, ale ani v celosvětovém měřítku, by mohl napovídat i Uran, který stále setrvává v ohnivém a poněkud agresivním znamení Berana. Bohužel se jedná o dosti napěťovou konstelaci, protože Uran z tohoto znamení vytváří kvadraturu na Pluta v Kozorohu. Obě tato tvrdá a „rohatá“ znamení se tím dostávají do velmi napěťového vztahu. V trochu obměněné podobě se tyto planety setkaly už v minulosti, v době, která rovněž nebyla moc přející. Bylo to začátkem třicátých let minulého století, tedy v době velké hospodářské krize, provázené nespokojeností obyvatel. Konstelace Uran – Pluto by však mohla zesílit i celosvětové napětí, které by mohlo vyústit i ve válečný konflikt.
   Poměrně náročná by mohla být druhá polovina března a první polovina dubna, kdy se spojí v konjunkci dvě výbušné planety – Uran s Marsem v ohnivém Beranu. To může přinést něco nepředvídatelného, nečekaného, co se zdaleka nemusí týkat jen politické situace, ale i přírodních katastrof apod.
   Další dosti hektické období může přinést druhá polovina července nebo začátek srpna. V tuto dobu by mimo jiné mohlo hrozit i nebezpečí velké vody v některých místech světa.
   3. listopadu nás ovlivní další zatmění Slunce, které bude spojené se Saturnem. V tuto dobu bude na nebi zároveň přesná kvadratura Uran – Pluto, proto ani na podzim nejsou vyloučeny nějaké nepokoje nebo prohloubení finanční krize.
   Úplně klidný tentokrát asi nebude ani konec roku.
   Nicméně poměrně náročná situace, která už nějakou dobu trvá a která zřejmě v tomto roce zdaleka neskončí, by mohla mít i svou pozitivní stránku. Propojení Jupitera ze znamení Raka s Neptunem v Rybách by mohlo přát duchovnímu rozvoji. Svět tvrdě materialisticky orientovaný možná trochu ustoupí duchovním trendům, které oslovují stále větší množství lidí.

   A co se týká jednotlivých znamení – kterým se v tomto roce bude dařit a která naopak budou mít problémy? Hned na úvod však musím zdůraznit, že bez znalosti přesného horoskopu konkrétního člověka jsou tyto prognózy jen velmi orientační. Nicméně obecně mohu říct, že úplně jednoduchý rok to nebude zvláště pro lidi narozené ve znamení Býka, ale stejně tak Štíři se budou muset postavit čelem k problémům, které jim tento rok přinese (mimochodem současný předseda vlády České republiky Petr Nečas je narozený ve znamení Štíra). S těžkostmi se budou potýkat i někteří Lvi a Vodnáři. Nějakými změnami mohou projít lidé narození ve znamení Raka, Kozoroha, Berana a Vah. První polovina roku je příznivá zejména pro Blížence a Berany, naopak jaro by mohlo být velmi hektické pro Panny a Váhy. Druhá polovina roku díky příznivým vlivům Jupitera by mohla přát Rakům, Pannám a Rybám.

Copyright © 2008 Michal Hanusek