Olomoucká škola astrologie
 
O nás
Novinky
Kurzy
Astrologické a psychologické poradenství
Písemné vypracování horoskopu
Zajímavosti
Naše knihy
Astrologicný program Johannes
Ukázky z knih a kurzů
Ke stažení
Spřízněné stránky
Kontakt
Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

tel.: 608 426 823
tel.: 608 230 237

Předpověď na rok 2011   Rok 2011: napětí a neochota se domluvit

   Olomoucký kraj - Když astroložka Ida Myslikovjanová před rokem předpovídala výraznou přestavbu na české politické scéně i to, že se v politice objeví celá řada nových tváří, mohl se některý politolog pousmát. „Ale stalo se to přesně tak, jak to naznačovaly hvězdy. Vláda se seskupila do značné míry vpravo, ale zatím nás ještě v plné míře nezasáhla opatření, která nám politici už nějakou dobu slibují. A právě v letošním roce, tedy v roce 2011, bychom důsledky všech změn z předchozího období mohli docela výrazně pocítit,“ předpovídá žena, která v Olomouci společně s manželem vede astrologickou a psychologickou školu.
   Co tedy předpovídají hvězdy pro letošek? Jaké budou konstelace?
   Uran se už v březnu definitivně přesune do Berana, kde bude přebývat následujících sedm let. A protože v roce 2011 Uran nebude vytvářet žádné výrazně příznivé aspekty s ostatními planetami, spíš naopak, dá se čekat, že situace se začne na všech frontách vyvíjet rychleji, než jsme dosud byli zvyklí. Přijdou nové impulsy, můžeme se dočkat dalších technických objevů, ale i záležitostí, které mohou vytvořit ohniska neklidu a napětí. Astrologické konstelace letošního roku totiž do určité míry připomínají stav oblohy z roku 1930 a 1931 minulého století, tedy období největší hospodářské krize.
   Krize?
   Dá se očekávat, že se vyostří vztahy mezi firmami, mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, protože můžeme pocítit úbytek práce, které až doteď bylo ještě stále relativně dost. Můžeme mluvit o napětí a neochotě se domluvit, což může naše republika pocítit zejména v ekonomické oblasti. Už před rokem jsem říkala, že je předčasné se radovat, že finanční krize je na ústupu. Bohužel optimismus není na místě ani v letošním roce. Dokonce je možné, že důsledky krize pocítíme mnohem tvrdším a razantnějším způsobem, než tomu bylo doposud.
   Co máte na mysli?
   S největší pravděpodobností se budeme muset vyrovnat s nárůstem cen potravin i energií a naopak úbytkem práce či reálným snižováním mezd. Mnozí z nás se mohou ocitnout pod ekonomickým tlakem, který nás možná donutí přehodnotit životní priority. A protože tlaky mohou být opravdu poměrně velké, možnost se propadu bránit naopak minimální, v lidech bude nejspíš narůstat nespokojenost a levicové smýšlení, ke slovu se dostanou odbory a spolu s nimi i stávky. Ani ty však situaci nemohou vyřešit, takže nakonec stejně nezbude než si utáhnout opasky.
   To už vláda rozhodla. Přelomové to bude ve zdravotnictví.
   Zdravotnictví už dostalo nejeden zásah v období předcházejícím, teď se ovšem situace může rapidně zhoršit. Možná to nebude viditelné na první pohled, ale úbytek peněz tekoucích do zdravotnictví, stejně tak jako odchod nespokojených lékařů z nemocnic nakonec pocítíme v následujících letech všichni. Ale už v roce 2011 se může zdravotnictví dostat na hranici únosnosti, protože některé nemocnice mohou bojovat doslova o přežití. Ani slibované dotace do vzdělání nejsou schopny vyřešit katastrofální stav našeho školství, které se kdysi mohlo pyšnit poměrně vysokou úrovní. Obětavá práce zdravotníků, ale i učitelů je v tomto státě dlouhodobě podhodnocena, což se nám může v konečném důsledku vymstít. Problémy se dají čekat i v zemědělství. Díky úbytku dotací budou mnozí zemědělci nuceni k restrukturalizacím.
   Vláda bude pevná?
   Soudržnost naší vládní koalice se bude na oko udržovat, bude to vypadat, že se v ní všichni snaží táhnout za jeden provaz, ale mám pocit, že tím provazem bude spíše hasičská hadice. V koalici by se mohly v tomto roce objevit vážné trhliny.
   Přírodní katastrofy se nám snad vyhnou..
   Bohužel ani stav přírody nespěje k lepšímu, takže se nám příroda v celosvětovém měřítku může odvděčit za naši „dlouhotrvající péči“ některými katastrofami, které v poslední době přicházejí opakovaně a pravidelně. Bude to jen další zdvižený prst matky země, abychom pochopili, že opravdu nemůžeme donekonečna poroučet větru a dešti.
   Celosvětově se může vyhrotit situace kolem „neklidných“ regionů?
   Na mezinárodní úrovni nevypadá situace růžově, spíše hrozí eskalace napětí na Blízkém východě – Irák, Irán a Izrael. Zvláště v Iráku hrozí vnitřní krize, ačkoliv je rétorika sdělovacích prostředků opačná. Taky situace v Afghánistánu bude i nadále patová. Kritické mohou být zvláště jarní měsíce – kdy se objevuje napěťové nakupení planet v Beranu. Z astrologického hlediska by taky mohla být i vážně ohrožena reputace USA, které budou muset řešit v tomto roce nejednu krizi. Nadměrným přílivem dolarů do bank může být vážně ohrožen i mezinárodní měnový systém. O nepříjemná překvapení nemusí být nouze ani v srpnu, který rovněž nevypadá příliš optimisticky. Konec roku by měl přinést jakési zklidnění a stabilizaci.
   Pokud jde o osobní život? Jakým znamením bude konstelace přát?
   Rok 2011 je rokem čínského Králíka, který bude mimořádně přát talentovaným lidem a umělecké tvorbě ve všech oblastech – krásným věcem, zábavnímu průmyslu a podnikání v těchto oblastech. Lidé si budou chtít odpočinout, vytěsnit myšlenky na neuspokojivou realitu a ulevit si od všedních starostí. Na druhou stranu mohou taky vyhledávat vytáčky, kličky nebo používat nepřímé jednání. Energie čínského Králíka nás však taky bude nutit k adaptaci, přizpůsobení se novým poměrům. A kterým znamením se bude letos dařit a která naopak mohou pocítit nejvíc nadcházející vlivy? Do náročnějších situací se mohou dostávat lidé se silněji obsazeným znamením Berana, Raka, Vah a Kozoroha nebo do jejich životů budou přicházet výraznější změny. Jarní měsíce nemusí být příznivé zvláště Vahám. Naopak přát by hvězdy mohly zejména v první polovině roku Lvům, Střelcům, Blížencům a Vodnářům. Zejména Blíženci se vymaní z nepříjemného tlaku planet, který trval posledních několik let. Druhá polovina roku bude nakloněna spíš Býkům a Pannám. Ale bez skutečné znalosti přesného narození konkrétního člověka jsou to jen velmi obecné odhady, které nemusí mít s realitou nic společného.
   Tedy nás obecně nečeká nic moc dobrého...
   Pokud má někdo dojem, že se tedy nemá smysl o cokoli snažit, je úplně vedle. Jednak seskupení planet bude přát lidem podnikavým, kteří mohou vymyslet celou řadu inovací, objevů a vynálezů. Jednak se České republice může dařit v oblasti sportu nebo kultury, kde si můžeme vydobýt další dobré jméno ve světě. Kromě toho bychom si měli uvědomit, že radikální řez do naší politické scény, který přišel v loňském roce, byl nezbytně nutný a že nepopulárním úsporným opatřením, která se z toho zřejmě v letošním roce odvinou, se nedá z větší části zabránit, abychom se nastartovali pro lepší období. Může to sice přinést těžší zkoušky do života, ale skrze tyto zkoušky máme možnost zrát a růst. Zřejmě budeme nuceni opustit některé věci, které se již přežily, aby náš vývoj mohl jít dál. A to je nejdůležitější – uvolnit místo novým trendům, novým možnostem a schopným lidem. I když rok 2011 nebude úplně jednoduchý, záleží z velké míry na každém jednotlivci, jak se k dalšímu vývoji postaví.
   Pesimismus nikomu nepomůže.
   Přesně tak. Naopak pokud se nebudeme bát jít do nových věcí, otevřeme se novým možnostem a uděláme některé nezbytné změny ve svých životech, určitě přijdeme na to, že změna sice znamená ukončení něčeho starého, ale zároveň je to i nová šance. A tu rozhodně všichni potřebujeme.

rozhovor Daniela Tauberová
Copyright © 2008 Michal Hanusek