Olomoucká škola astrologie
 
O nás
Novinky
Kurzy
Astrologické a psychologické poradenství
Písemné vypracování horoskopu
Zajímavosti
Naše knihy
Astrologicný program Johannes
Ukázky z knih a kurzů
Ke stažení
Spřízněné stránky
Kontakt
Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

Ida a Zdeněk Myslikovjanovi

tel.: 608 426 823
tel.: 608 230 237

Předpověď na rok 2014   Podle čínské astrologie končí 31. ledna 2014 rok Vodního Hada. Už na jeho začátku jsem upozorňovala na změny mocenských struktur, případně i státních převratů, což se bohužel do značné míry naplnilo. Před sebou máme rok Dřevěného Koně, který je diametrálně odlišný. Toto znamení může svádět k lehkomyslnosti a nezodpovědnosti, není to úplně příznivé pro lidi opatrné, spolehlivé a šetrné. Naopak se může dařit lidem dravým, podnikavým, těm, kteří umí improvizovat a nebojí se rizika. Rok Koně ale na druhé straně svádí k i nerozvážnému jednání vzhledem k financím. Čínský Kůň je nevypočitatelný, o různá překvapení v tomto roce tedy zřejmě nebude nouze. Nicméně čínský živel dřeva dává naději, že tento rok v sobě ponese i jistý růstový potenciál.
   Tomu, že se zřejmě i nadále budou celosvětově řešit finanční problémy, by mohl nasvědčovat i Saturn, který se téměř celý rok nachází ve znamení Štíra (přesně do 24. prosince 2014). Celkově může tato konstelace přinést i určité znehodnocení našich úspor, vyloučeny nejsou ani problémy s naší měnou, což by vyvolalo značné pocity nespokojenosti u lidí poctivě pracujících a zodpovědných.
   Celý rok také bude silně ovlivňovat velmi napěťová kvadratura Urana v agresivním znamení Berana s Plutem, který se nachází v neústupném znamení Kozoroha. To přetrvává už od loňského roku a zřejmě se tato kvadratura bude podílet na tom, že ještě stále nebude klid ani ve světě, ale ani v naší republice. Konstelace Uran – Pluto by se mohla výrazněji projevit v první polovině roku, kdy se k těmto dvěma planetám, které jsou na obloze dlouhodobě, přidává Jupiter z Raka a Mars z Vah. To by se mohlo projevit zvýšeným neklidem a nervozitou zejména v naší republice, protože současný prezident Miloš Zeman je narozený ve Vahách, a dokonce má v tomto znamení i další dvě planety. To znamená, že některé věci se budou měnit, ale pak se bude objevovat znovu snaha vrátit se k původnímu záměru. Může to přivést v některých věcech liknavost, otálení a malou akceschopnost. Novou vládu bude trápit značná nerozhodnost a váhavost, zvláště v první polovině roku. Taky to poukazuje na rozmíšky, manipulace a zákulisní jednání. Váhy, v nichž se Mars bude až do 26. července 2014 nacházet, jsou totiž velmi manipulativní znamení. Miloš Zeman se bude muset zřejmě potýkat s nějakými komplikacemi celý první půlrok, velmi silné to může být mezi 21. březnem a 20. dubnem.
   Ale celkově tyto konstelace zatím nepomáhají řešit stávající krize ani nikde ve světě. Problémy budou mít Spojené státy americké s financováním svého dluhu, ale může to samozřejmě přinést i vyostřené střety na různých místech naší planety. Napětí by mohlo kulminovat v lednu, v květnu a v červnu, ale celkově musím zopakovat, že celá první polovina roku klidná nebude. Tomu by mohlo napomáhat i zatmění Luny, které nastane 15. dubna 2014.
   Druhá polovina roku by sice mohla být, aspoň co se naší politické scény týká, trochu stabilizovanější, ale 8. října 2014 by klidnější vody mohlo rozčeřit další zatmění Luny, které se tentokrát spojí s Uranem. To by mohlo přinést další napětí, hádky a ostré konfrontace zejména na nejvyšších politických postech.

   A co se týká jednotlivých znamení – kterým se v tomto roce bude dařit a která naopak budou mít problémy? Hned na úvod však musím zdůraznit, že bez znalosti přesného horoskopu konkrétního člověka jsou tyto prognózy jen velmi orientační. Nicméně obecně mohu říct, že i nadále se nebude příliš dařit lidem narozeným ve znamení Štíra, Vodnáře, Lva a zejména znamení Býka. Tito lidé pravděpodobně zaznamenají v tomto roce větší problémy a taky možné ztráty. O jakou konkrétní oblast (vztahy, rodina, práce, zdraví atd.) se bude jednat, ukáže samozřejmě konkrétní horoskop. Všechna tato čtyři znamení by měla být opatrnější hlavně v srpnu a v první polovině září, kdy se na obloze spojí Mars se Saturnem ve znamení Štíra.
   Nadcházející rok ale bude náročný i pro všechna čtyři kardinální znamení - Berany, Raky, Váhy a Kozorohy. Je pravděpodobné, že u některých lidí z těchto znamení dojde v jejich životech ke kardinálním změnám. A tady opět musím říct, že pro tato znamení bude klíčová první polovina roku, respektive leden až konec července, kdy konstelace na obloze budou sice vytvářet určité napětí, ale na druhou stranu také mohou lidi aktivizovat k nějaké činnosti. Může to ovšem svádět i k ostrým střetům nebo radikalizovat postoje a jednání.
   A komu budou hvězdy v letošním roce přát? První polovina roku by mohla být příznivá zejména pro Panny a Ryby, naopak druhá polovina roku se díky vlivům od Jupitera ze Lva může ukázat jako pozitivní pro většinu lidí narozených v Beranu, v Blížencích a ve Střelci.

Copyright © 2008 Michal Hanusek